Zobozdravstvena vzgoja za otroke in mladino

Osnovnošolci sodelujejo v akciji Za zdrave in čiste zobe ob zdravi prehrani. Sodelujejo učenci od 2. do 5. razreda osnovnih šol, prvošolci se uvajajo. Tekmovanje zaključimo s prireditvijo, kjer se zberejo zmagovalni razredi belokranjskih osnovnih šol. S tekmovanjem želimo spodbuditi tako otroke kot starše k boljši ustni higieni in zdravju zob ter ustne votline.

K večji motivaciji za temeljito ustno higieno veliko prispevajo tudi vzojiteljice/i in učiteljice/i.

Zobozdravstveno vzgojo in preventivo izvajamo pri vrtčevskih otrocih v obliki tematskih delavnic oz. enkrat mesečno po dogovoru s skupino vadimo umivanje zob.

Zobozdravstveno vzgojo izvajamo v obliki delavnic na OŠ Metlika, PŠ Suhor in OŠ Podzemelj:

1. razred: Majhni zobje delajo veliko delo
2. razred: Šim in Zara, zobna miš ali projekt zobkovadba
3. razred: Mlečni zobje – stalni zobje
4. razred: Izraščanje, naloge in nega zob
5. razred: Prva pomoč pri poškodbi zob
6. razred: Z zdravo prehrano do zdravih zob
7. razred: Vpliv ustnega zdravja na zdravje našega telesa
8. razred: Zgradba zob
9. razred: Delavnica za zdrav nasmeh

zobozdravstvena vzgoja za otroke in mladino 1zobozdravstvena vzgoja za otroke in mladino 1zobozdravstvena vzgoja za otroke in mladino 1zobozdravstvena vzgoja za otroke in mladino 1

Kabinet ustne higiene

Individualna svetovanja o ustni higieni in ustnem zdravju izvajamo izvajalke zobozdravstvene vzgoje. Namenjena so otrokom in mladostnikom, ki potrebujejo dodatno motivacijo za boljšo ustno higieno, svetujemo pa tudi pravilno izbiro ter uporabo pripomočkov za ustno nego.

Obvestila ZVC

Več informacij